PETR KRÁL - RENESANT

Kontakt

Petr Krall
Telefon: 774 892 046
Email: krall.petr@seznam.cz

Ordinační dny
Privátní praxe:
Praha 2, čtvrtek

Profi praxe:
Praha 6, pondělí až pátek (kromě čtvrtka)

Ordinační hodiny
od 9:00 do 20:00

Terapie - TIAN

TIAN - manuální terapie Tuina-Tian

Čínská tradiční manuální terapie Tuina byla popsána již v knize Nej ťing v období Žlutého císaře Chuan ťi ve 3. tisíciletí př. n. l. Stala se podkladem pro akupresuru, akupunkturu, manipulační techniky a tvořila základ tradiční čínské medicíny. Tuina se zabývá energií čchi, meridiány a dívá se na člověka celostním pohledem. Tuina reguluje vnitřní orgány, nervovou, pohybovou, cévní soustavu, smyslové orgány a další. Je účinná při terapiích poúrazových stavů. Obnovuje životní energii, vrací člověku fyzické i duševní zdraví.

TIAN - manuální terapie Shiatsu-Tian

Jemná léčebná metoda odstraňující příčiny a příznaky zdravotních potíží. Shiatsu vzniklo v Japonsku jako terapie pro léčení mysli, ducha a těla. Metoda vychází z tradiční čínské medicíny. Shi v překladu znamená prst a atsu presura. Tato původní čínská metoda byla v Japonsku zdokonalená, nazvaná shiatsu a liší se tím, že tlak vyvíjí nejen na akupunkturní body, ale také na svalové úpony, šlachy, klouby, reflexní body a plochy. Tato metoda je ideální v kombinaci s klasickými a wellness masážemi. Účinek je blahodárný zejména, pokud klient prožívá permanentní stres.

Tian - manuální terapie Marm-Tian

Terapie marm zón byla známá již před 6 - 7 tisíciletími v Číně. Z ní se odvozuje pozdější vznik akupresury a akupunktury. Ty se staly předchůdci moderní terapie marm zón. Terapie je účinná při akutních i chronických potížích klienta. Je terapií celostní, lze ji proto využít při potížích pohybového ústrojí, neuralgiích, při potížích urogenitálního systému, alergiích a mnoha dalších.

Tian - klasické masáže Wellness-Tian

Široká škála klasických a wellness masáží uvolňujících psychické napětí, svalové napětí a přetížení organismu. Jde o kombinaci jemných a účinných hmatových technik, aromatických olejů, zábalů a aplikace lávových kamenů.

Tian - manuální terapie Breuss-Dorn-Tian

Breussova masáž pochází od významného rakouského terapeuta. Tato jemná masáž páteře působí na soustavu meziobratlových plotének a obratlů. Z obratlů odstupují mozkomíšní nervy, které zasahují do vnitřních orgánů.
Dorn terapie je manipulační metoda, která přispívá k uvolnění funkčních blokád pohybového ústrojí a vede k odstranění bolesti. Zásadní je práce v oblasti kloubů a páteře.
Terapie v kombinaci s manuální terapií Tuina-Tian je účinná zejména v rekondici funkčních poruch, vad a úrazů pohybového ústrojí.